„Dior” izstādes atklāšana RIGA FASHION WEEK ietvaros

27. Rīgas modes nedēļa norisināsies no 24. līdz 28.oktobrim, kuras ietvaros tiek plānoti vairāki radoši pasākumi, viens no tiem – ievērojamajam modes namam Christian Dior veltītas izstādes „Dior” atklāšana, 24.oktobrī Modes muzejā, Rīgā, Grēcinieku ielā 24.

Modes nama Christian Dior vēsturei un slavenās New Look kolekcijas septiņdesmitgadei veltītajā Modes muzeja jaunajā izstādē būs apskatāmi vairāki desmiti tērpu no slavenā modes kolekcionāra un vēsturnieka Aleksandra Vasiļjeva kolekcijas. Šajā izstādē būs apskatāmi gan paša Kristiāna Diora radītie tērpi, gan viņa darba turpinātāju – Īva Senlorāna, Marka Boana, Džanfranko Ferre – radītais, laikā, kad šie izcilie dizaineri vadījuši modes namu Christian Dior.

Izstāde „Dior” sniegs spilgtu ieskatu 20. gadsimta otrās puses modes tendencēs un iespēju izprast Kristiāna Diora, nereti dēvēta arī par „modes diktatoru”, milzīgo nozīmi to veidošanā.

1947. gadā dizaineris piedāvāja romantisku un nostalģisku siluetu, kas noteica toni visai 50. gadu modei. Kristiāns Diors tiek dēvēts par gadsimta, laikmeta un sievišķības simbolu. Daudziem tieši Diors joprojām asociējas ar Parīzes izsmalcinātību un modes augstākajām virsotnēm. Kā atzīst modes vēsturnieks un kolekcionārs Aleksandrs Vasiļjevs: „Modes pasaulē ir trīs nedalāmi jēdzieni – elegance, gaume, Diors”.

Attēls: Preses Foto