IV Zīmolu 2017. gadā radījusi Iveta Vecmane – pieredzējusi stila dizainere, kura jau gandrīz desmit gadus līdzdarbojas Latvijas vadošajos modes un dzīvesstila mēdijos, kā arī piedalās Latvijā nozīmīgāko modes projektu veidošanā. Savas prasmes un iemaņas Iveta Vecmane papildina Latvijas Mākslas akadēmijā (šobrīd – Modes mākslas maģistrantūras 2. kursa studente).

Kolekcija r/z 17/18 “Melanholija”

Melanholija – melnā žults.

Viņa ir noslēgta, nesabiedriska, melnu gaisu elpojošā būtne, kuras akūtā vajadzība ir tieksme gremdēties sevī un noslēgties vientulībā, ciešot no savām eksistenciālajām trauksmēm un skumjām, taču vienlaikus no tām gūstot arī pārdabisku spēku.

Kas ir šī sieviete, kura tērpjas melnā un valkā platmali, kas slēpj viņas acis? Vai viņa ir drūma vientuļniece, vai neizprasta vienpate? Vai mums visām nav tendence slēpties? No ziņkārīgām acīm, no uzmācīgiem jautājumiem, no nepieciešamības paskaidrot un taisnoties, no nevajadzīgas steigas vai no apnicīgas garlaicības… Mēs reizēm slēpjamies no pasaules, bet nekad – no sevis!

Kolekcijas “Melanholija” tērpi radīti sievietei, kas cīnās ar savām šaubām un eksistenciālu trauksmi, bet viņa noteikti zina, ko viņa vēlas un kā to vēlas. Smagnējie, blīvie materiāli apvienojumā ar faltētām detaļām pasvītro sarežģīto sievietes būtību.

Kolekcijas kleitas, žaketes un svārki uzsver sievišķību un ļauj justies ietērptai. Tie gandrīz maģiskā viedā vienlaicīgi izceļ un apslēpj valkātāju.

“Melanholija” pārstāv slow fashion filosofiju un nesteidzas līdzi modes strauji mainīgajām tendencēm. Timeless. Kolekcijas papildinājumam laiku pa laikam tiks radīti atsevišķi apģērbu modeļi vienkāršotākā un komerciāli pieejamākā izpildījumā, kas noteikti neietekmēs to māksliniecisko vērtību. Joprojām Melanholija!

Kolekcijas “Melanholija” tērpi tiek darināti gan pēc individuāla pasūtījuma, gan arī ir pieejami limitētā kolekcijā Latvijas zīmolu konceptveikalos Cinnamon Concept un Taste Latvia.

Vairāk info:

www.ivetavecmane.com

https://www.facebook.com/vecmane/

Foto: Linda Lauva, Vide: KKC, Modele: Loreta Ezerina, Make-up: Jelena Kanuka.